•  info@sinuscelik.com
  •  +90 216 540 87 00 - 01

SOĞUK HAVA DEPOSU

KİLİTLİ VE KİLİTSİZ SOĞUK DEPO PANELLERİ

Projeye özel detay çözümlerimizle, çözümsel yaklaşımlarımızla, yapı fiziğine uygun detay çözümlerimiz ile yatırımcı-mimar-mühendis- yüklenici firma arasındaki iş programı aksamadan sanayicilerimize önemli katkılar sağlıyoruz.

Kilitli veya Kilitsiz Endüstriyel Soğuk Depo Panelleri ; Gıda maddelerinin ham maddeden başlayarak; depolama, tasnif, işleme, değerlendirme, dayanıklı hale getirme, ambalajlama işlerinden bir veya birkaçının yapıldığı ve gıda maddeleri satış yerlerine gönderilmek üzere depolandığı tesisler ile taşıma araçları dahil bu tesislerin tamamlayıcısı sayılacak yerlerin tamamını teknik ve hijyenik şartlara göre muhafazasını sağlamaktadır.Gıda maddelerini dış etkilerden koruyan, taşıma, depolama, dağıtım, işlemlerinde kullanılan ve Türk Gıda Kodeksinde ve Avrupa Birliği gıda saklama kurallarında tanımlanan gıda ile temasta bulunan madde malzemelerin tekniğine uygun ve hijyenik şekilde üretim, işleme ve depolama işlemlerinin yapıldığı tesisler ile bu tesislerin tamamlayıcısı sayılacak yerlerin tamamında Endüstriyel Soğuk Depo Panelleri tercih edilmektedir.

 KİLİTLİ SOĞUK DEPO PANELLERİ

 

KİLİTLİ PANEL TEKNİK ÖZELLİKLER:

Panel kalınlıkları : 60-80-100-120-150-200 mm

Poliüretan Yoğunluğu: 40 kg/m3   (+-2)

Poliüretan Sınıfı : B2 , PIR (TS 14509)

Net Kaplama eni (alanı) : 1140 mm

Maksimum uzunluk: 13 mt

Üst Metal Kalınlıkları: 0,50 – 0,60 – 0,70 mm

Alt Metal Kalınlıkları: 0,50 – 0,60 – 0,70 mm

Isı iletkenlik Katsayısı: λ= 0,022 W/mK

Renk: Ral seçenekleri

Yüzey Boya Seçenekleri: POLYESTER, PVC, PVDF, PLASTİSOL, PASLANMAZ ÇELİK (CrNi), PLYWOOD


KİLİTSİZ SOĞUK DEPO PANELLERİ

Gıda sektöründe üretim ve depolama amaçlı tesislerde sanayicilerimize ve yatırımcılarımıza ciddi manada yatırım tasarrufu yapacak avantajlar sunuyoruz. Böylelikle yatırım maliyetlerini azaltarak sanayicimize ve ülke ekonomimize katkı sağlayacak daha avantajlı ürünleri uygulama imkanlarını sunmaktayız.

KİLİTSİZ PANEL TEKNİK ÖZELLİKLER:

Panel kalınlıkları : 40-45-60-80-100-120-140-150-170-200 mm

Poliüretan Yoğunluğu: 40 kg/m3    (+-2)

Poliüretan Sınıfı : B2 , PIR

Net Kaplama eni (alanı) : 1100 mm

Maksimum uzunluk:  16 mt

Üst  Metal Kalınlıkları: 0,50 – 0,60 – 0,70 mm

Alt  Metal Kalınlıkları:  0,50 – 0,60 – 0,70 mm

Isı iletkenlik Katsayısı: λ=0,022 W/mK

Renk: Ral seçenekleri

Yüzey Boya Seçenekleri: POLYESTER, PVC, PVDF, PLASTİSOL, PASLANMAZ ÇELİK (CrNi)

     

                                                                                                  

 

 

ÇATI, CEPHE, SOĞUK DEPO PANELLERİN UYGULAMASINI YAPTIĞIMIZ ENDÜSTRİYEL YAPILAR VE ALANLAR;

Gıda ürünleri üreten ve saklayan Endüstriyel yapılar, tesisler

Süper market, Depo, Hangar, Antrepo

Tarım ve hayvan ürünleri depolama alanları

Endüstriyel soğuk depo uygulamalarında,

Gıda ürünleri tesisi (sebze, meyve, bitkisel ve hayvansal ürünler, deniz ürünleri)

Tıbbi malzemeler üreten işletmeler ve depolar

Dondurulmuş gıda malzemesi üreten işyerleri

Bisküvi, çikolata kakaolu ve benzeri ürünlerinin saklandığı depolar

Süt ve süt ürünleri üreten fabrikalar, Dondurma ve yenilebilir buz ürünleri üreten işyerleri,

Özel beslenme amaçlı gıda maddesi üreten işyerleri, Doğal ve fabrikasyon olarak kurutulmuş gıda kuruyemiş fabrikaları , Entegre fındık,fıstık vb. ürünleri işleyen işyerleri, Sıvı ve katı bitkisel yağ üreten işyerleri,

Tahin,helva ve pekmez üreten işyerleri, Hazır yemek üreten işyerleri,yemek fabrikaları,

Soğuk hava depoları Meyve sebze paketleme ,boylama,sarartma ve mumlama >yapan işyerleri, Gıda maddeleri ambalajlayan işyerleri, Et ve et ürünleri üretim tesiseri,(sakatat temizleme ve işleme yerleri dahil)

Su ürünleri işleyen işyerleri, Bal,polen,arı sütü ve temel petek üreten ve ambalajlayan işyerleri,

Plastik esaslı gıda ile temasta bulunan madde ve malzemeleri üreten işyerleri, Cam esaslı gıda ile temasta bulunan madde ve malzemeleri üreten işyerleri.

 

Soğuk depo muhafaza alanları inşaatı yapılırken, Gıda maddelerinin teknik ve hijyenik şekilde üretim, işleme, muhafaza, depolama, pazarlama, üretici ve tüketici menfaatleriyle, halk sağlığını korumak üzere, gıda maddelerinin üretiminde kullanılan her türlü ham ve yardımcı maddeler, mamul ve yarı mamul gıda maddeleri ile yan ürünlerinin özelliklerinin tespit edilmesi, gıda maddeleri üreten işlerlerinin asgari teknik ve hijyenik şartlarının belirlenmesi, denetiminin yapılması ve gıda maddeleri ile ilgili hizmetlere dair esas ve usulleri dikkate alarak uygulamaları yapıyoruz.

Gıda güvenliğinin temini, her türlü gıda maddesinin ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerin teknik ve hijyenik şekilde üretim, işleme, muhafaza, depolama, pazarlama, üretici ve tüketici menfaatleriyle halk sağlığını korumak üzere gıda maddelerinin üretiminde kullanılan her türlü ham, yarı mamul ve mamul gıda maddeleri ile gıda işlemeye yardımcı maddeler ve gıda ile temasta bulunan madde ve malzemelerin güvenliğine ilişkin özelliklerinin tespit edilmesi, gıda maddeleri üreten ve satan işyerlerinin asgari teknik ve hijyenik şartlarının oluşturulması için soğuk depo panellerine ihtiyaç vardır.

Türk Gıda Kodeksinde belirtildiği üzere SOĞUK DEPO PANELLERİ; Tek başına gıda maddesi olarak tüketilmeyen, gıda ham maddesi ve/veya gıda işlemeye yardımcı madde olarak kullanılmayan, tek başına besleyici değeri olan veya olmayan; seçilen teknoloji gereği kullanılan işlem sırasında kalıntı veya türevleri mamul maddelerde bulunabilen, gıdaların hazırlanması, tasnifi, işlenmesi, ambalajlanması, taşınması, depolanması ve dağıtımı sırasında gıda maddelerinin tat, koku, görünüş, yapı ve diğer niteliklerini korumak, düzeltmek veya istenmeyen değişikliklere engel olmak amacıyla kullanımına izin verilen maddelerin saklanması için ekonomik ve ısı yalıtımlı en iyi malzemedir. Muhafaza alanlarında depolanacak ürünlere ve özelliklerine göre 60, 80, 100, 120, 150 ve 200 mm kalınlıklarda Soğuk depo panelelri tercih edilmektedir. Projelere özel üretim alternatifleri sayesinde minimum fire ile uygulama yapılarak tasarruf ve hız sağlanmaktadır. Özel büküm köşe dönüş aksesuarları; zemin - duvar - tavan birleşimlerinde ısı kaybını önlemektedir.